2011-11-25 14:48
Michelberger Pál a Magyar Mérnökakadémia új elnöke
|

Michelberger Pál akadémikust választották elnökké a Magyar Mérnökakadémia VII., tisztújító közgyűlésén, 2011. november 25-én, az Óbudai Egyetemen. Az 1990-ben alakult szervezet a jövőben is aktívan kíván közreműködni – tagjainak interdiszciplináris hátterét kihasználva – az ország előtt álló szakmai közfeladatok megoldásában.
A tisztújítás eredményeként Ginsztler János akadémikus az MMA ügyvezető elnöki feladatait látja el a jövőben. Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala elnöke és Rudas Imre, az Óbudai Egyetem rektora lett a szervezet két alelnöke. Főtitkárrá Takács Jánost, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanárát választotta meg a közgyűlés.
Rubik Ernő a Magyar Mérnökakadémia örökös tiszteletbeli elnöke.
Magyar Mérnökakadémia
Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó,
itt regisztrálhat!
Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.
|
|
Ehhez az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
|
További események »
|
H |
K |
SZ |
CS |
P |
SZo |
V |
02
|
03
|
04
|
05
|
06
|
07
|
08
|
09
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
01
|
02
|
03
|
04
|
|
|
Legfrissebb képtárak
|
XVI. Országos Főépítészi Konferencia - "Vendégváró vízpartjaink" címmel került megrendezésre Balatonfüreden, 2011. augusztus 24-26-án az Anna Grand Szállóban
A harmadik nap: 2011. augusztus 26-án a plenáris ülésen volt jelen a Mérnökkapu.hu, hogy tájékoztassa az érdeklődőket az építész szakma aktualitásairól. A plenáris ülés levezető elnöke Keresztes Sándor állami főépítész volt.
Előadók:
Bodonyi Csaba DLA – „…az építészeti szakma helyzete.alulnézetből…”
Dr. Szaló Péter területrendezési- és építésügyi helyettes államtitkár – „…az építésügy jelene és jövője…”
Az előadásokat hozzászólások, párbeszéd követte.
|
|