Felhasználónév: Jelszó:
Regisztráció
Mernokport.hu
Mérnökkapu.hu Mérnökképzés Lezárult a BME DPR- és Karrier szolgáltatás fejlesztése EU-s forrásból
2011-11-19 18:27

Lezárult a BME DPR- és Karrier szolgáltatás fejlesztése EU-s forrásból

|

Diplomás pályakövetési rendszerének és a karrierszolgáltatási rendszerének fejlesztésére nyert 2009-ben uniós támogatást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, amely 2011. novemberében zárul le.

A TÁMOP 4.1.1. pályázat keretén belül megvalósuló program célja volt, hogy a jövőben még átláthatóbb, követhetőbb legyen a műegyetemi diplomát szerzők életpályája, munkaerő-piaci szerepe, illetve a műegyetemi hallgatók elhelyezkedésüket segítő, széleskörű és könnyen hasznosítható szolgáltatásokban részesüljenek.

Az elmúlt években sok tévhit keringett a köztudatban a diplomások elhelyezkedésével kapcsolatosan, évek óta hallani, hogy túl sok diplomást képez a magyar felsőoktatás, tömeges diplomás munkanélküliség várható.
A statisztikák azonban épp ennek ellenkezőjét mutatják: Magyarországon - nemzetközi összehasonlításban is - kiemelkedő előnyöket biztosít a felsőfokú végzettség.
A jelenleginél pontosabb, megbízhatóbb kép kialakítását szolgálja a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő diplomás pályakövetési rendszernek a továbbfejlesztése a pályázat segítségével.

A végzettekkel kiépített kapcsolat az egyik legfontosabb és közvetlen forrása a munka világából megfogalmazódott elvárásoknak, tapasztalatoknak.
A diplomás pályakövetés révén az egyetem és a munkáltatók képet kapnak a felsőoktatásban végzettek munkába állásáról, munkaerő-piaci jellemzőiről - arról, mennyire hasznosíthatóak képzései a munkaerőpiacon.
Olyan semmi mással nem pótolható visszacsatolás ez, amelynek segítségével a felsőoktatási intézmények fejleszthetik képzéseiket, szolgáltatásaikat.
A DPR (diplomás pályakövetési rendszer) továbbfejlesztése egy nagy lépés afelé, hogy közelítsenek egymás felé a felsőoktatás és a munkaerő-piaci igények, elősegítve az intézmények versenyképességének javítását és a hazai felsőoktatás minőség orientált fejlesztését.

A pályázat céljai, amelyek a két év alatt megvalósultak (a teljesség igénye nélkül)
- a műegyetemi hallgatók munkaerő-piaci érvényesülési esélyeinek növelése,
- több, intenzívebb és specializált tanácsadás, próbainterjú, tréning és AC tartása a műegyetemisták számára a BME Karrier Iroda szervezésében
- BME Karrier Iroda honlapjának fejlesztése, annak érdekében, hogy a hallgatók és végzettek online módon is elérjék azokat az anyagokat, amelyek segítséget nyújtanak számukra a munkaerő-piaci tájékozottságban és az álláskeresésben (www.karrier.bme.hu)
- a standardizált diplomás pályakövetési rendszer működtetése az összehasonlíthatóság és a gyorsabb feldolgozás érdekében, a hallgatói és a munkáltató igények folyamatos beépítése a karrierszolgáltatási rendszerbe,
- a karrierszolgáltatási rendszer működése során összegyűjtött tapasztalatok nyilvánossá tétele
- és nem utolsó sorban a rendszer fejlesztése során a hátrányos helyzetűek, fogyatékkal élők, a szegregált szocializációs környezetből származók, a szocializációs problémákkal küzdőknek szóló szolgáltatások speciális kialakítása.

A projekt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a Diákközpont Karrier Iroda gondozásában valósul meg az Európai Unió támogatásával a magyar állam és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával.
Budapest, 2011. november 18. (OTS)

 

 

 

Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó, itt regisztrálhat!

Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.

Ehhez az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
További események »
Rovat legfrissebb hírei
  • A világ egyetemeinek rangsora 2017. »
  • Átadták a 6. Ifjúsági Bolyai Pályázat díjait »
  • Világelső a soproni gimnazisták robotikacsapata »
  • Széchenyi Futam »
  • Mérnöki esettanulmány verseny »
  • Az űr- és az autóipar eszközeinek tesztelése »
  • Mérnök szülőknek és leendő mérnököknek »
  • Elmarad a diplomaátadás a Dunaújvárosi Főiskolán »
  • Új elit mesterképzés »
  • Erősödött a Dunaújvárosi Főiskola pozíciója »
  • A mérnökké válás ára »
  • Dunaújvárosi Főiskola fejlesztői laboratóriuma »
  • Kármán Tódor-díj: a gazdaság és az oktatás egymásra találására van szükség a felemelkedéshez »
  • Lezárult a BME DPR- és Karrier szolgáltatás fejlesztése EU-s forrásból »
  • Nem szűnik meg az oktatási ombudsman intézménye »
  • Nemzetközi űrtevékenység »
  • A doktoranduszok nyilatkozata »
  • 140 kiállító a Műegyetemi Állásbörzén »
  • Együttműködési megállapodás a doktoranduszokkal »
  • Mesterképzési szakok képzési és kimeneti követelményei »
  • Eseménynaptár
     « 
     » 
    H K SZ CS P SZo V
    27 28 01 02 03 04 05
    06 07 08 09 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31 01
    Legfrissebb képtárak

    Világelső a soproni gimnazisták robotikacsapata

    Szenzációs első helyezést értek el a Google Lunar X-Prize LEGO Mindstorms Challenge (röviden Moonbots 2012) világversenyen a soproni Széchenyi István Gimnázium 16-17 éves leendő mérnökei és programozói 2012. decemberében. A megmérettetést 18 éven aluli diákoknak rendezték, amelyre 5 kontinens 22 országának 147 csapata jelentkezett, köztük a soproni gimnázium diákjai, név szerint Bodnár László, Németh Áron, Sléber Botond, Soós Bálint, Wesely Norbert, illetve csapatkapitányuk, Deák Márton.

    Gömböc

    A Gömböc a XXI. század eddigi egyik legjelentősebb magyar találmánya. Feltalálói Domokos Gábor és Várkonyi Péter, a BME Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszékének oktatói. A Gömböc egy homogén háromdimenziós test, melynek specialitása, hogy összesen két - egy stabil és egy instabil - egyensúlyi helyzete van. Találmányuk már nemzetközi szinten is elismert és népszerű.