2016-03-26 05:06
Dulovics Dezső halálára
|

Szomorú szívvel értesültem Dezső bátyánk elhunytáról. Tavaly ősszel a bajai főiskola Tudástára számára egy rövid, 45 perces, videóra vett beszélgetést folytattunk vele mintegy "portrét" készítve róla. A mellékelt fotó akkor készült.
A kép készítője Makrai Balázs DULOVICS DEZSŐ (Rimaszombat, 1935. III. 6. - Budapest, 2016. III. 23.) Okl. mérnök, egyetemi doktor (1979) PhD (1995)., igazságügyi szakértő. Mérnöki működése a műszaki felsőoktatáshoz kapcsolódik. 1960-tól egy évtizeden át a pozsonyi Szlovák Műszaki Egyetem tanársegédje, adjunktusa. 1970–71 között Pozsonyban a Vízgazdálkodási Fejlesztési Intézet főmunkatársa. Áttelepülése után 1971-től nyugdíjba meneteléig a budapesti Műegyetem adjunktusa, docense. Részt vett Pozsony és Nyugat-Szlovákia vízellátása fejlesztési terveinek kidolgozásában, egyes városok vízmű rekonstrukciójában, számos kutató-fejlesztő munkában. Mintegy 50 publikációja jelent meg Szlovákiában és Magyarországon. Főbb kutatási területei a műanyagtöltetű csepegtetőtestek áramlástani és technológiai vizsgálata; oldómedencés szennyvíztisztító vizsgálata, fejlesztése; helyi szennyvíztisztító berendezések alkalmazásának vizsgálata körébe tartoztak. A Magyar Hidrológiai Társaságnak 1981 óta tagja. A Társaság Csatornázási és Szennyvíztisztítási Szakosztályának 1993-1999 között elnöke, majd vezetőségi tagja volt. Működését a Társaság 1987-ben Pro Aqua kitüntetéssel, 1996-ban pedig Tiszteleti tagsággal ismerte el. A hazai műszaki értelmiség mozgalmainak tevékeny részeseként a Magyar Mérnökegyletnek, valamint az 1997-ben hivatalosan is megalakult Magyar Mérnöki Kamarának alapító tagja volt. Ugyancsak 1997-től a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség (MaSzeSz) alapító és elnökségi tagjaként, ill. ügyvezetőjeként több mint 17 éven keresztül járult hozzá a szervezet mindennapi működéséhez. Nevéhez fűződik az évente megrendezett MaSzeSz konferencia, valamint a Hírcsatorna periodika is, amelynek alapító főszerkesztőjeként máig meghatározó szerepe volt a MaSzeSz életében. Gampel Tamás
Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó,
itt regisztrálhat!
Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.
|
|
Ehhez az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
|
További események »
|
H |
K |
SZ |
CS |
P |
SZo |
V |
01
|
02
|
03
|
04
|
05
|
06
|
07
|
08
|
09
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
|
|
Legfrissebb képtárak
|
Bodoki Károly elévülhetetlen érdemeket szerzett a Körösök és a Berettyó szabályozása terén kifejtett munkásságával. Tervezte és 1868-ban bekövetkezett haláláig irányította is a kiviteli munkákat. Munkássága méltó módon kapcsolódik a reformkor híres mérnökei, Huszár Mátyás, Beszédes József, Vásárhelyi Pál tevékenységéhez.
200. születési évfordulójáról emlékeztek meg március 29-én Gyulán.
A díj bolygónk legégetőbb kihívásaira válaszoló kiemelkedő megoldásokat, projekteket, munkákat jutalmaz majd a környezetvédelem, fenntartható fejlődés, design, orvostudomány, egészségmegőrzés,- fejlesztés és oktatás területéről évente egy alkalommal, tudtuk meg a sajtóreggelin.
A Svéd díj már az első évben érdeklődést váltott ki Magyarországon.
|
|