
A Nemzetgazdasági Tervezési Hivatal 2012-ben elkészítette anyagát Nemzeti fejlesztés 2020 (OFTK) címmel, melynek egyeztetési változatát elemzi dr. Rigó Mihály okl. erdőmérnök, okl. építőmérnök. A sok hasznos információt tartalmazó anyagból most csak a vidék és a főváros évtizedek óta feszültségekkel terhes viszonyát vizsgálja e tanulmányban a szerző.
Véleménye szerint a 2013-as - újnak mondott - koncepció 1:1-ben ugyanazt mondja, és ugyanazt a szemléletet képviseli, mint a közel egy évtizeddel ezelőtti, legfeljebb a tanulmány az akkori pólusvárosokat kiegészíti az ún. csapágyvárosokkal, melyek az előbbiek másolatai. (Kihagyva a régiókat, meghagyva a régióközpontokat, így a régiók egy szélfordulás esetén bármikor azonnal alájuk rakhatók ismét.)
Szeretné bemutatni azt is, ha nem változtatnak a dokumentáción, akkor az Budapest fejlesztési dokumentuma lesz és nem az egész országé.
A szerző úgy látja, hogy baj van, és a kár fokozódhat.
A fő kérdések, amelyek az elemzés közben megfogalmazódnak:
- Meddig szabad operálni túlhaladott alapfogalmakkal? - Van-e remény arra, hogy helyes diagnózist hozzá illő terápia kövesse? - Nem közömbös, hogy 1,8 milliót vagy 9,9-1,8= 8,1 millió főt érint a fejlesztés. Az arány négyszeres! Az elemzés itt olvasható> Buday Miklós
Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó,
itt regisztrálhat!
Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.
|
|